Co spakować na świąteczny wyjazd na narty z dziećmi?Co spakować na świąteczny wyjazd na narty z dziećmi

Więc, otworzyłeś wszystkie prezenty, zjadłeś ostatnie ciasteczka świąteczne i schowałeś fantazyjne kokardy na przyszły rok do pakowania prezentów. Podniecenie związane z sezonem świątecznym zaczyna się nudzić, ale zostało jeszcze kilka dni przerwy świątecznej. Co zrobić z całym tym dodatkowym czasem? Wyruszamy na stok! Narciarstwo zjazdowe to świetna zimowa aktywność, w której może wziąć udział cała rodzina. Nawet jeśli równowaga nie jest twoją mocną stroną, to zwinięcie się przy ognisku w schronisku z kubkiem gorącej czekolady, podczas gdy dzieci będą jeździć na nartach, jest relaksującym sposobem na spędzenie reszty wakacji. Tak czy inaczej, będziesz chciał spakować najcieplejsze i najwygodniejsze ubrania, jakie masz. Oto, co należy umieścić na liście kontrolnej wyjazdu na narty.

Odzież wierzchnia na stoki

Zachowanie ciepła jest kluczowe, jeśli chodzi o aktywność w zimie, i nie inaczej jest w przypadku narciarstwa zjazdowego. Kiedy pędzisz przez śnieg, zimny wiatr wieje Ci w twarz i gwiżdże w uszach, ważne jest, aby jak najwięcej skóry było zakryte. Połącz ciepły puchowy płaszcz zimowy z wygodną kurtką polarową, aby utrzymać ciepło nawet po wielu godzinach spędzonych na stoku. Warstwy są również świetną opcją, jeśli temperatury w dniu wyjazdu są nieco cieplejsze, ponieważ możesz łatwo zrzucić jedną lub dwie warstwy, jeśli zaczniesz się zbytnio nagrzewać.

Ochrona dla wszystkich kończyn

Każdy, kto spędzał zimą czas na zewnątrz, może powiedzieć, że palce u rąk i nóg zawsze marzną jako pierwsze. Dzieje się tak dlatego, że nasze ciała zwężają naczynia krwionośne znajdujące się dalej od serca, aby utrzymać ciepło najważniejszych organów. To sprawia, że dłonie i stopy są podatne na bolesne odmrożenia, które mogą bardzo szybko zrujnować świąteczne wakacje. Kupując rękawice zimowe, zwróć uwagę na opcje wykonane z wytrzymałych materiałów, które nie przemakają szybko i nie powodują odmrożenia palców. Jeśli planujesz jeździć na nartach przez cały dzień, zaopatrz się w jednorazowe ogrzewacze do rąk lub zainwestuj w te wielokrotnego użytku, które możesz szybko podgrzać przed wyjściem. Nie przejmuj się zbytnio butami zimowymi, ponieważ po dotarciu na stok wymienisz je na buty narciarskie, ale nie bój się wydać trochę więcej na grube, wysokiej jakości skarpety lub nosić kilka warstw skarpet jednocześnie. Jakkolwiek głupio to brzmi, to naprawdę robi różnicę!

Strój wypoczynkowy

Nawet najbardziej zatwardziali narciarze i snowboardziści potrzebują czasem przerwy, więc nie zapomnij zabrać ze sobą najprzyjemniejszej odzieży do leżakowania przy ognisku. Załóż legginsy, ciepłą, wygodną bluzę i weź kubek ulubionego ciepłego napoju, aby zrelaksować się po długim dniu na stoku, lub pomiń zajęcia i zanurz się w czasie, gdy reszta ekipy jest poza domem. Najlepszą rzeczą w tej odzieży jest to, że można ją również nosić warstwowo, gdy jesteś poza domem, więc nie marnujesz cennego miejsca w walizce, pakując swoje śpiochy. Para sportowa może podwoić się jako odzież treningowa, jeśli twój ośrodek narciarski ma miejsce na siłownię lub jako piżama, jeśli planujesz uzyskać jak najwięcej snu podczas kilku cennych dni, które masz z dala od zwykłego harmonogramu snu.

Twoje świąteczne ulubieńce

Twoje świąteczne ulubieńce

To, że sam dzień już minął, nie oznacza, że musisz tak szybko wepchnąć swoje ulubione świąteczne swetry z powrotem do pudełek. Pokaż swojego świątecznego ducha, ubierając swoją rodzinę w najlepsze świąteczne stroje i wychodząc na kolację. Nie bój się przy tym wygłupiać! Niech twoje dzieci wybiorą swoje ulubione świąteczne swetry i zrobią kilka grupowych zdjęć, podczas gdy ty masz wspaniały zimowy krajobraz, który ma służyć jako tło. Będą to wspaniałe zdjęcia przyszłych kartek świątecznych lub, co najmniej, służyć jako zabawne przypomnienie o fantastycznych zimowych wakacjach w rodzinnym albumie fotograficznym.

Podobne artykuły