Jak sprawić, aby Twoje dziecko zasnęło bez trzymania goJak sprawić, aby Twoje dziecko zasnęło bez trzymania go

Jak sprawić, by dziecko zasnęło w łóżeczku, było czymś, z czym wielu z nas zmagało się przez lata. Jeśli kiedykolwiek mruczałeś słowa przez zmęczone usta „Moje dziecko będzie spać tylko w moich ramionach „… możesz dziś odetchnąć z ulgą. Mamy kilka sprawdzonych rozwiązań dotyczących snu dziecka, które faktycznie działają.

Noworodek nie chce spać w łóżeczku

Kiedy Twoje dziecko nie chce zasnąć bez Ciebie, może być ciężko, a na dodatek może być w zupełnie złym miejscu! Ja też tam byłam i to się kończy.

W końcu po prostu zasypiają, nie potrzebując Ciebie właśnie tam, aby je poklepać, kołysać, pielęgnować, karmić…

Dziecko śpi tylko wtedy kiedy jest trzymane

Może się to zacząć przypadkowo. Ty karmisz lub butelka karmi Twoje dziecko, właśnie wtedy może zasnąć i stanie się to nawykiem.

Przenosisz dziecko do swojego łóżka, abyś mogła zasnąć, czego pragnie Twoje ciało, i oboje śpicie dobrze, więc robisz to ponownie. Kiedy próbujesz przestać, Twoje dziecko płacze i płacze.

Co teraz zrobisz?

Skorzystaj z rad tych prawdziwych mam… które były tam, gdzie teraz jesteś.

Jak sprawić by dziecko spało bez trzymania go na rękach?

Prawda jest taka, że zdarza się to częściej niż mogłoby się wydawać. Nawet dzieci, które są uważane za „dobrych śpiochów” mają sporadyczne dni wolne od pracy i noce, w których chcą spać tylko w czyichś ramionach.

Kontynuuj spanie w ramionach

Pamiętaj, że jest to bardzo normalne i naturalne, że Twoje dziecko chce Cię mieć. Możesz być w trybie „przetrwania” w prawo nie – próbując zasnąć gdzie się da.

Jeśli nie czujesz się komfortowo we współspaniu, pamiętaj, że potrzeba tylko trzech dni, aby przełamać nawyk.

Trzy dni!

Jedną z rzeczy, która mi pomogła, było umieszczenie mojego dziecka w dół w łóżeczku, a następnie czas, jak długo płakał. Wiem, że brzmi to jak szaleństwo i trochę okrutnie, ale odkryłam, że zawsze było to mniej niż minuta. Wydawało mi się, że to godzina! Ale kiedy faktycznie mierzyłam czas, płakał krócej niż minutę, a potem spał dłużej i bardziej spokojnie niż gdyby był w moich ramionach.

Przygotuj łóżeczko dla dziecka do snu

Jak uśpić dziecko w łóżeczku bez trzymania go

Spróbuj ogrzać łóżeczko umieszczając koc elektryczny na jego pościeli na 10-20 minut PRZED włożeniem dziecka do łóżeczka. Usuń koc tuż przed snem. Ogrzeje on pościel, co sprawi, że sen przyjdzie łatwiej. (Pomyśl o tym w ten sposób: jesteś ciepłym ciałem, więc jeśli on odpoczywa na tobie i przenosi się na zimne arkusze, drastyczna zmiana temperatury może być zaskakująca).

Spróbuj postawić łóżeczko obok swojego łóżka i trzymaj rękę na brzuchu dziecka, aż zaśnie.

Pozycjonowanie dziecka na sukces

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spało na plecach, trzymaj je na plecach, kiedy je przytulasz. Ułatwi to przejście do łóżeczka.

Podobne artykuły