Rasy psów dla dzieciRasy psów dla dzieci

Jakie rasy są najlepszymi psami rodzinnymi? Jakie rasy psów są najlepsze dla dzieci? Dodając nowego szczeniaka lub psa do swojej rodziny, może być trudno zdecydować, który jest najlepiej dopasowany. Zebraliśmy 10 najlepszych ras psów dla rodzin i dzieci.

Wiele ras to wspaniałe psy rodzinne, choć niektóre z nich lepiej nadają się dla rodzin z przedmieść i gospodarstw rolnych niż gospodarstw domowych mieszkających w mieście. Psy rodzinne, takie jak Labrador Retrievers, Golden Retrievers, Beagle i Setery Irlandzkie, są figlarne i ochronne. Pugs, Brussels Griffons i French Bulldogs kochają swoje rodziny.

Labrador

Labrador Retriever nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych psów na świecie. Rasa jest przyjazna, cierpliwa i możliwa do wyszkolenia. Rasa jest niezwykle wszechstronna, robi wszystko, w tym polowanie, pokazywanie, śledzenie i jest posłuszna.

Bulldog

Wyrazisty i zawadiacki Buldog czyni wspaniałego towarzysza dla dzieci. Te lojalne psy potrafią dostosować się do większości atomosfer – miasta czy wsi – i chętnie spędzają czas ze swoimi rodzinami.

Golden Retriever

Początkowo Golden Retrievery zyskały rozgłos z powodu chęci posiadania średniej wielkości psa, który sprawdziłby się w dzikim łowieniu, zarówno zwierzyny grubej jak i ptactwa wodnego. Dziś wszechstronność, inteligencja i przyjemna osobowość tej rasy pasują do wielu celów i stała się ona jedną z najbardziej udanych, rozpoznawalnych i popularnych ras we wszystkich dziedzinach konkurencji.

Beagle

Rzeczywiste pochodzenie Beagle’a wydaje się być niejasne, bez wiarygodnej dokumentacji dotyczącej najwcześniejszych dni rozwoju. Ich niewielkie rozmiary, krótka, łatwa w pielęgnacji sierść i inteligencja sprawiają, że Beagle jest doskonałym psem rodzinnym.

Mops

Mops jest dobrze opisany przez wyrażenie „multum in parvo”, co oznacza „dużo psa na małej przestrzeni”. Jest mały, ale nie wymaga rozpieszczania, a jego łobuzerska twarz szybko wkracza do serc mężczyzn, kobiet, a zwłaszcza dzieci, do których ten pies wydaje się mieć szczególną sympatię. Jego wielkim powodem do życia jest chęć bycia blisko swoich ludzi i sprawiania im przyjemności. Dobrze czuje się zarówno w małym mieszkaniu jak i w domu na wsi, łatwo przystosowuje się do wszystkich sytuacji.

Seter irlandzki

Seter irlandzki, rozpoznawalny z mediów takich jak Big Red, po raz pierwszy stał się popularny w XVIII wieku. Ten wychodzący i wyszkolony pies jest świetny dla aktywnych rodzin, ponieważ seter irlandzki jest wysokoenergetyczny i uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu.

Gryfonik brukselski

Griffon brukselski jest serdecznym, inteligentnym i aktywnym towarzyszem. Lubi interakcję, aktywność i stymulację umysłową. Jego niewielki rozmiar sprawia, że dobrze czuje się w mieszkaniu, o ile tylko dasz mu szansę spalić trochę energii.

Nowofundland

Przede wszystkim nowofundland musi mieć inteligencję, lojalność i słodycz, które są jego najbardziej znanymi cechami. Musi być zdolny i chętny do pomocy swojemu panu w wykonywaniu niezbędnych zadań na rozkaz, a także posiadać inteligencję, aby działać na własną odpowiedzialność, gdy wymaga tego praca ratownicza. Ze względu na te cechy nowofundlandy są doskonałymi psami rodzinnymi.

Buldog francuski

Buldogi francuskie to jedna z najpopularniejszych na świecie ras małych psów, zwłaszcza wśród mieszkańców miast. Ta łatwa do zaakceptowania i przystosowania rasa jest świetna dla nowych rodzin i dobrze reaguje na szkolenie.

najłagodniejsze psy dla dziecka

Collie

Collies są legendarne ze względu na swoje umiejętności pasterskie. Są silne, lojalne, czułe, czułe i szybkie. Collie najlepiej pasowałby do aktywnej rodziny, ponieważ są wysokoenergetyczne i uwielbiają się przemieszczać.

Podobne artykuły