Koniki na patyku – aktywna zabawahappy horse

Zabawkowe koniki na patyku, zwane czasem konikami hobbystycznymi, są szczególnie atrakcyjne dla młodszych maluchów. Pomagają rozwijać ich wyobraźnię. Młodsze dziecko będzie ożywione aktywną i bezpieczną zabawą.

Historia koników na patyku

Termin „Hobby Horse” pochodzi z czasów króla Anglii Henryka VIII (tego z sześcioma żonami). Henryk i jego dwór lubili wszelkie formy hazardu, a król Henryk wprowadził stajnię koni hodowanych specjalnie do wyścigów.

Były one nazywane jego „końmi hobbystycznymi” – od średnioangielskiego słowa „hobi” lub „hobyn” oznaczającego małego konia. Termin „hobby” stał się wówczas synonimem każdej „działalności lub zainteresowania wykonywanego poza regularnym zajęciem i zaangażowanego głównie dla przyjemności”.

Słowo „koń hobbysta” nadano wówczas nazwie zabawki na patyku z głową lub postacią konia, na której chłopcy wierzą, że będą jeździć. Dla starszego dziecka zabawki hobby horse pomagają przenieść się w świat dzikiego zachodu. Ta grupa zabawek jest doskonała dla wszystkich dzieci, a szczególnie dla tych, które kochają konie.

Jazda na koniku na patyku dla pobudzenia wyobraźni

Zabawkowy koń na patyku jest klasyczną zabawką i istnieje od końca XIX wieku. Zabawka ta zachęca do zabawy typu „make believe” z maluchem udającym konia. Zachęca do aktywnej zabawy, ponieważ trzeba fizycznie wprawić konia w ruch.

Zabawka horse jumper jest doskonałą zabawką dla młodszych maluchów. Jak tylko mogą chodzić będą mogli używać konia kij. W tym wieku mogą po prostu używać go do jazdy, zabawy, aktywnego ruchu. Co więcej nie każde dziecko ma możliwość mieć swojego prawdziwego konika, z zabawkami hobby horse jest to możliwe.

Ta zabawka zachęca do korzystania z wyobraźni dzieci, zachęcając je do odgrywania tego, co widziały w otaczającym je świecie. Dzieci uwielbiają miękką teksturę tych koni i lubią głaskać ich grzywy.

Jaki powinien być konik na patyku?

  • Nie powinno być żadnych luźnych części ani niczego, co łatwo odpadnie od konika.
  • Niektóre zabawki wydają dźwięk, gdy ich uszy są naciskane lub przez jakąś inną czynność. Powinno być łatwo dla małego dziecka podjąć działania niezbędne do wydania dźwięków.
  • Drążek konia powinien być wykonany z dobrej jakości drewna, aby znieść zużycie w trakcie użytkowania. Nie powinno być żadnych wystających drzazg i upewnij się, że jest dobrze polakierowany.
  • Zabawka happy horse powinna wyglądać jak realistyczny koń, więc dziecko jest zachęcane do używania wyobraźni.

No dobrze, a gdzie znaleźć taką zabawkę w Polsce? Najlepszym miejscem do zakupu będzie Littlehorses.pl – sklep oferujący koniki na kiju. Świetna zabawa i aktywność dzieci w domu i na świeżym powietrzu. Sklep oferuje szeroki wybór bezpiecznych koników na kiju.

Podobne artykuły