Piosenki dla dzieci – korzyści i rozwój dziecka, lista piosenekPiosenki dla dzieci - korzyści i rozwój dziecka, lista piosenek

Większość małych dzieci kocha muzykę z oczywistych powodów: Mogą kiwać głową, tańczyć bez obaw, że zostaną ocenione i śpiewać tak głośno, jak tylko chcą. Muzyka ma jednak wiele zalet w rozwoju wczesnego dzieciństwa; może pomóc małym dzieciom doskonalić motorykę małą i umiejętności językowe, zwiększyć pewność siebie i wiele innych.

Dlaczego muzyka jest ważna dla rozwoju dziecka

Spośród wielu korzyści płynących z zastosowania muzyki w edukacji wczesnoszkolnej, najważniejszą – zdecydowanie – jest jej bezpośredni wpływ na rozwój mózgu.

Poprawa umiejętności motorycznych

Muzyka pomaga dzieciom w każdym wieku poprawić swoje umiejętności w zakresie motoryki małej i dużej. Kiedy dzieci słyszą muzykę, nie mogą się powstrzymać od tańczenia i śpiewania razem z nią. Te pozornie proste czynności są swego rodzaju fundamentem umiejętności ruchowych, takich jak zginanie i skakanie.

Buduj bliskie relacje

Nie bez powodu każda wielka komedia romantyczna zawiera scenę koncertu lub muzyki: Muzyka pomaga ludziom nawiązać więź. Śpiew, taniec i rymowanie to zabawne, łatwe, angażujące zajęcia, które poprawiają komunikację i reagowanie.

Rozwijanie umiejętności językowych

Teksty piosenek są zakorzenione w języku – często pięknym i interesującym. Rytmy i melodie pomagają dzieciom zapamiętać frazy, zrozumieć wzory rymów i uchwycić kontekst. Muzyka uczy dzieci o roślinach, zwierzętach, wydarzeniach – nawet o ludziach i związkach.

Poprawa zarządzania emocjami

Wszyscy wiemy, w jaki sposób muzyka może wpływać na emocje – smutne piosenki, które sprawiają, że płaczemy, i te, które sprawiają, że czujemy się lepiej. Wielu rodziców puszcza muzykę, aby uspokoić niemowlęta i małe dzieci przed snem, ale muzyka może, a nawet powinna być stosowana odwrotnie: jako środek poprawiający nastrój.

Piosenki dla dzieci – lista

Koła autobusu kręcą się


Idziemy do ZOO


Kaczuszki


Lisek łakomczuszek


Boogie Woogie


Nieznajomy


Kosmo żabka


Krokodyla znak


Pali się!


Piosenka kąpielowa

Podobne artykuły