Tradycyjny paintball a paintball laserowy, który wybrać?tradycyjny czy laserowy paintball

Paintball to interesująca forma rozrywki, lecz często kojarzyć się może z dyskomfortem. Przed porzuceniem tego pomysłu na starcie, warto przyjrzeć się bliżej temu, co do zaoferowania ma paintball w ogóle. Dostępny jest bowiem również paintball laserowy, który może dostarczać tyle samo emocji, ale w bardziej przystępnej formie. Poniżej przedstawimy więc, czym różni się tradycyjny paintball od paintballa laserowego oraz który z nich wybrać.

Czym jest tradycyjny paintball?

Tradycyjny paintball wykorzystuje powszechnie znane kulki z farbą oraz markery, czyli pistolety na sprężone powietrze. To właśnie za ich sprawą wiele osób nie czuje mobilizacji do gry. Kulki z farbą wystrzeliwane są bowiem z pistoletu, za sprawą sprężonego powietrza i potrafią osiągać dość wysokie prędkości. Jest to konieczne, ponieważ podstawową zasadą gry w paintball jest to, że kule muszą się rozbić na przeszkodzie lub kombinezonie przeciwnika. Choć może brzmieć to przerażająco, trafienia kulami z farbą nie są aż tak silne, a do tego niektóre markery posiadają regulację ciśnienia, co przekłada się na mniejszą moc broni.

Na osoby, które przekonają się do biegania z pistoletem na kulki z farbą, czeka szeroki wybór scenariuszy i typów rozgrywki. Interesującym pomysłem może okazać się paintball w górach na otwartej przestrzeni, który polega na meczach grupowych w lesie. Główną zaletą tego rodzaju gry, jest to, że duży teren z naturalnymi przeszkodami może wydawać się bardziej unikalny, co zwiększa immersję podczas zabawy.

Czym jest paintball laserowy?

Osoby, które preferują całkowicie bezbolesną formę rozgrywki, może zainteresować paintball laserowy. Nazywany inaczej Laser tag jest bardzo podobną formą rozgrywki dla tradycyjnego paintballa z tym wyjątkiem, że tutaj wykorzystywane są pistolety strzelające jedynie promieniami światła, najczęściej w podczerwieni. Trafienia sygnalizowane są po trafnym strzale w odpowiednią kamizelkę, która obłożona jest specjalnymi sensorami.

Z racji tego, że paintball laserowy skupia się przede wszystkim na manipulacji promieniami światła, rozgrywki często prowadzone są po ciemku z wykorzystaniem efektów ultrafioletowych i fluorescencyjnych.

Który paintball wybrać?

Szukając odpowiedniego rozwiązania dla siebie, najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dobrze znosimy lekki dyskomfort po uderzeniach kulami z markera paintballowego. Jeśli lubimy mocniejsze doznania, a siniaki paintballowe nie są nam straszne, warto dać szansę tradycyjnej odmianie tego sportu.

Laser tag może się okazać lepszym rozwiązaniem dla osób, które nie dopuszczają do dyskomfortu oraz bólu podczas zabawy. Wersja laserowa może przypaść do gustu również osobom, które zniechęca cena za kulki do paintballa, które trzeba na bieżąco uzupełniać, jeśli chcemy strzelać się dalej. Nie da się również ukryć, że jako gra mniej kontaktowa, paintball laserowy może być bardziej odpowiednią formą zabawy dla dzieci.

Obie odmiany gry w paintball mają więc swoje zalety, które przypadną do gustu różnych odbiorców. Podczas wyboru formy spędzania wolnego czasu warto się jednak kierować głównie swoim poziomem bólu, który jesteśmy w stanie zaakceptować. Jeśli delikatny dyskomfort oraz kilka siniaków po grze nam nie przeszkadzają, warto spróbować swoich sił z tradycyjnym paintballem.

Podobne artykuły