Jak wybrać odpowiednią temperaturę do pokoju dziecięcego?Jak wybrać odpowiednią temperaturę do pokoju dziecięcego

Wybór odpowiedniej temperatury w sypialni dziecka może być trudny do określenia. Te cztery wskazówki pomogą Ci zdecydować, jaka temperatura najlepiej odpowiada Twojemu dziecku i jak najprościej wprowadzić te zmiany. Twoje dziecko stanie się szczęśliwe i wygodne idąc do łóżka w nocy i budząc się rano.

Jako rodzice wszyscy chcemy dla naszych dzieci tego co najlepsze, a każde dziecko jest inne. Jeżeli odpowiednia temperatura może pomóc im zasnąć w nocy to jest to odpowiedzialność rodzica, aby zrobić wszystko co mogą, aby pomóc procesowi wzdłuż. Sen jest niezwykle ważny dla dzieci, ponieważ jest to czas, kiedy mózg się rozwija, a ciało odzyskuje energię. Przeciętnie dziecko śpi od 9 do 13 godzin w nocy, w zależności od wieku. Jeśli Twoje dziecko ma problemy ze snem, temperatura w jego pokoju może być czynnikiem wpływającym na jego nawyki senne. Oto cztery wskazówki, które pomogą Twojemu dziecku być lepiej wypoczętym i gotowym na każdy nowy dzień.

Sprawdź, jaką temperaturę lubi Twoje dziecko

Uwzględnienie tego, jaką temperaturę lubi Twoje dziecko jest kluczowe. Poniższa procedura krok po kroku jest prostą metodą, która może określić, z czym dziecku jest najwygodniej.

Krok 1: Włącz strefę w sypialni i ustaw temp. na 22 stopnie.

Krok 2: Zamknij drzwi do sypialni i zostaw na 2-3 godziny.

Krok 3: Idź z dzieckiem do sypialni i po prostu zapytaj o temperaturę. Jeżeli pokój jest zbyt gorący lub zbyt zimny lub właśnie prawidłowy. Jeśli 22° jest w sam raz zignoruj krok 4.

Krok 4: Powtarza kroki 1, 2 & 3 ale ustawia temp. 24° zamiast. (2 stopnie mogą zrobić dużą różnicę).

Użyj odpowiedzi dziecka, aby określić, jaka temperatura powinna być najczęściej używana w jego sypialni. Jeżeli wciąż mówi że to jest zbyt gorące lub zimne, kontynuuje robienie testu z wyższą lub niższą temperaturą.

Pomyśl o przestrzeni

Jeżeli twój dziecko jest szczęśliwy dosyć mieć wielkiego pokój, ja może być skuteczny obracać dalej strefę lub jednostkę wcześniej niż ty normalnie. To daje pokój więcej czasu, aby dostosować się do pożądanej temperatury w zależności od sezonu.

Naszą rekomendacją byłoby włączenie strefy na dwie godziny przed pójściem dziecka do łóżka, aby uzyskać idealną temperaturę do zasypiania szybciej. Większość przewodowych systemów klimatyzacji ma timery, które można wstępnie ustawić, aby włączyć się w określonym czasie. Jeśli masz podzieloną jednostkę systemową w sypialni dziecka włączanie jej ręcznie dwie godziny przed będzie miało ten sam efekt.

Weź pod uwagę sezon

śpiące dziecko

Niezależnie od tego, czy jest to lato, jesień, zima czy wiosna, ważne jest uwzględnienie temperatury sezonowej. Dwa miesiące, o które należy się najbardziej troszczyć to lato i zima. Spanie w lecie może być trudne dla dzieci, jeśli temperatura w ich pokoju nie jest komfortowa. Odwodnienie i pocenie się z gorąca powoduje przerwanie snu, co nie sprzyja dobremu funkcjonowaniu dzieci następnego dnia.

Aby uniknąć bezsennych letnich nocy, zalecamy włączanie klimatyzacji w strefie dziecka rano, zanim w ciągu dnia zrobi się ciepło. Pozwoli to również zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ system nie będzie musiał pracować tak ciężko, aby schłodzić każde pomieszczenie. Również utrzymywanie drzwi do sypialni prawie zamkniętych (tylko lekko uchylonych) pomoże utrzymać pokój w chłodzie, a zamknięcie żaluzji lub zasłon zmniejszy ciepło napływające z zewnątrz. W szczytowych temperaturach letnich 20°-22° byłoby najbardziej efektywną temperaturą dla małego śpiocha.

Dotyczy to również miesięcy zimowych. Na zimowych porankach zimno może mieć twój dziecko odmawiać dostawać z łóżka, szczególnie nastolatki. Ustawienie temperatury 22°-24° będzie najbardziej skuteczne w uniknięciu tego problemu. Utrzymywanie okien i żaluzji zamkniętych również powstrzyma napływ zimnego powietrza.

Podobne artykuły