Kominy i chusty jako podstawa każdej zimnej pory roku dla Twojego dzieckakominy i chusty dla dzieci

Spacery z dzieckiem w chłodne dni wymagają specjalnego przygotowania. Malucha przed wyjściem z domu trzeba zabezpieczyć przed mrozem i wiatrem i zagwarantować mu komfort cieplny. W tym pomogą kominy i chusty dla niemowląt. Jakie jednak zapewnią dziecku ciepło, a jednocześnie będą wygodne w użytkowaniu?

Dlaczego dzieci powinny nosić kominy i chusty?

Przeziębienia i infekcje to zmora jesienno-zimowych miesięcy oraz początków wiosny. U dzieci choroby są często następstwem nieodpowiedniego stroju. Wychodząc z maluchem na spacer, warto zadbać więc nie tylko o kurtkę, czapkę i rękawiczki, ale i o ochronę szyi. Powinna być ona chroniona przed wiatrem i mrozem. Ponadto w jej okolicach należy utrzymywać stałe ciepło.

Jak chronić szyję dziecka przed mrozem i wiatrem?

Naturalną ochronę dla szyi stanową szaliki. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, jednak za nimi nie przepadają. Zawiązane na szyi denerwują, drażnią delikatną skórę i wywołują próby zdjęcia niechcianego ubrania. Zawiązane zbyt mocno powodują też, że dziecko się „dusi”, ma odruch wymiotny czy pojawiają się u niego bóle głowy.

Dla dzieci najlepiej jest więc wybierać alternatywy takie jak kominy i chusty dla niemowląt. Te pierwsze są wygodne w ubieraniu i zdejmowaniu, dzięki czemu wyszykowanie dziecka na spacer zajmuje kilka chwil. Kominy to też dobre wyjście w przypadku dzieci, które uczą się samodzielnego ubierania się. Dzięki temu, że dokładnie przylegają do skóry, gwarantują komfort cieplny nawet w najzimniejsze dni. Mroźną zimą szczególnie dobrze sprawdzają się kominy niemowlęce z wełny merino. Materiał ten jest oddychający, posiada właściwości termoregulujące i higroskopijne, jest antyalergiczny i przyjemny w dotyku. Oferowane w Jukki.pl kominy niemowlęce to również te bawełniane – idealne na nieco cieplejsze dni np. na wiosnę.

Komin niemowlęcy zastąpić można chustą – najlepiej tą o trójkątnym kształcie. Jej najważniejszą zaletą jest to, że ociepla całą klatkę piersiową i doskonale chroni przed wiatrem. Za najwygodniejsze chusty niemowlęce uważane są te zapinane na zatrzask lub zaczepiane na rzep. Podobnie jak kominy wysokiej jakości chusty niemowlęce wykonywane są z naturalnych materiałów, choć dla zwiększenia elastyczności i trwałości posiadają domieszkę włókien syntetycznych.

Kominy i chusty dla niemowląt – w wersji dla dziewczynki i dla chłopca

Kominy i chusty dla niemowląt to dobry wybór dla dzieci od pierwszych dni życia. W sklepie Jukki.pl dostępne są te odszyte z materiałów certyfikowanych międzynarodowym znakiem Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje brak toksyn i substancji szkodliwych w materiale. Oprócz wysokiej jakości kominy i chusty bawełniane oraz z wełny merino oferują też piękną estetykę. W Jukki.pl utrzymane są one w różnorodnej kolorystyce, dlatego bez problemu znaleźć można te typowo dziewczęce, chłopięce, a także uniwersalne. Ciekawym wyborem są też kominy i chusty niemowlęce w zestawie z czapką – obydwa akcesoria utrzymane są w tym samym stylu, wzornictwie i barwach, a przy tym kosztują mniej niż akcesoria kupowane osobno.

Podobne artykuły