Lampka nocna dla dzieci – dlaczego dziecko jej potrzebuje?Lampka nocna dla dzieci - dlaczego dziecko jej potrzebuje

Sypialnie Twoich dzieci służą do czegoś więcej niż tylko do spania. Pokój Twojego dziecka jest – w zależności od wieku – salą do nauki, biurem, pokojem gier, pokojem zabaw i miejscem rozrywki dla przyjaciół. Ponieważ ich pokój jest wykorzystywany do tak wielu różnych celów, konieczne jest oświetlenie, które spełnia potrzeby związane z ich wiekiem i działalnością. Zadbaj o bezpieczeństwo i funkcjonalność pokoju swojego dziecka dzięki wspaniałym lampom i lampkom nocnym.

Bez względu na wiek dziecka, zacznij od dobrego oświetlenia nad głową. Upewnij się, że jakakolwiek oprawa, którą wybierzesz, zapewnia miękkie, jasne światło, które jest łatwe w użyciu dla młodych oczu. Dodatkowo, dodaj przełącznik ściemniający, aby zapewnić możliwość przyciemnienia oświetlenia w pokoju przed snem, aby przygotować dziecko do snu.

Istnieją trzy rodzaje oświetlenia

  • Oświetlenie otoczenia – Ten rodzaj oświetlenia tworzy przyjemny ogólny blask. Wybierz oprawy napowietrzne, zarówno montowane na suficie, jak i wpuszczane, aby zapewnić światło otoczenia.
  • Oświetlenie zadaniowe – Oświetlenie zadaniowe oświetla konkretne czynności, takie jak odrabianie lekcji lub czytanie. Przykładem oświetlenia zadaniowego są kinkiety i lampy.
  • Oświetlenie akcentujące – Oświetlenie akcentujące podkreśla elementy architektoniczne i projektowe.

Każde pomieszczenie potrzebuje zarówno oświetlenia zewnętrznego, jak i zadaniowego. Chociaż oświetlenie akcentujące nie jest konieczne, może służyć do podkreślenia hobby lub kolekcji w pokoju nastolatka.

Oświetlenie pokoju niemowlaka i malucha

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestią przy rozważaniu oświetlenia dla twojego niemowlęcia lub malucha pokoju. Nocne światła pomagają młodym dzieciom czuć bezpieczny i pomagają znajdować ich drogę łazienki w środku nocy. Kinkiety pracują dobrze blisko łóżko gdy młodzi dzieci są niezdolni dosięgać one. Jeżeli ty wybierasz wolnostojącą lampę, upewniasz się że jest lekka i nietłukąca i upewniasz się że sznurki są poza zasięgiem.

Oświetlenie dla dziecka w wieku szkolnym

Nawet jeśli Twoje dziecko jest starsze, posiadanie lampki nocnej w jego pokoju jest nadal dobrym pomysłem, ponieważ zapobiega potykaniu się o ubrania i zabawki w nocy. Dodatkowo, teraz jest czas na zapewnienie oświetlenia do nauki i czytania. Dobrze sprawdza się lampka biurkowa lub oświetlenie nad miejscem do nauki. Upewnij się, że w miejscu, w którym dziecko korzysta z komputera lub gra w gry, jest odpowiednie oświetlenie, aby zapobiec uszkodzeniu jego młodych oczu.

lampka nocna dla dzieci wybór

Twoje starsze dziecko może ucieszyć się z nowatorskiej lampy. Lampy są dostępne w motywach sportowych, jako lampy z postaciami i w wielu różnych materiałach, kolorach i wzorach.

Oświetlenie dla nastolatka

Gdy twój dzieciak zostać nastolatkiem, zaczynają mieć bardzo definitywne pomysły o czym lubią i chcą w ich pokoju. Mieć one dołączać ciebie w zakupy dla colour i projekt lubią. Zaproponuj lampę dotykową. Szczególnie przydatne są modele biurkowe lub nocne, które można włączyć i wyłączyć po prostu dotykając podstawy lub klosza.

Porady dotyczące wyboru lamp i świateł do pokoju dziecka

  • Kup proste, wydajne oświetlenie.
  • Szukaj funkcji bezpieczeństwa, takich jak podstawa cool-touch i funkcja automatycznego wyłączania.
  • Kupuj lampy, które wymagają żarówek o niskiej mocy, ponieważ zazwyczaj nie nagrzewają się one tak bardzo jak inne lampy i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że spowodują pożar.
  • Lampki do czytania powinny być regulowane, aby dziecko mogło skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne.
  • Dla starszych dzieci dobrze sprawdzają się lampy trójstronne.

Istnieje wiele powodów, dla których każdy pokój dziecięcy potrzebuje wspaniałej lampy lub lampki nocnej. Dobre oświetlenie zapewnia bezpieczeństwo, komfort i wygodę. Bez względu na wiek dziecka, wybierz oświetlenie, które jest atrakcyjne, funkcjonalne i spełnia jego potrzeby związane z pracą i zabawą.

Podobne artykuły