Lista atrakcji zimowych dla dzieciLista atrakcji zimowych dla dzieci i całej rodziny - Zimowe zabawy

Szukasz sposobów na spędzenie wolnego czasu tej zimy? Od relaksu przy kominku do pełnych zabawy zajęć dla całej rodziny – ta ostateczna zimowa lista rzeczy do zrobienia jest dla Ciebie!

Stwórz papierowe płatki śniegu!

Można to zrobić z każdym kawałkiem papieru, który masz w pobliżu! (Punkty bonusowe, jeśli uczynisz tę aktywność przyjazną dla środowiska, używając ponownie wykorzystanego papieru wyciągniętego z kosza na śmieci). Zrób wszystkie kształty i rozmiary, a następnie powiesić je razem, aby powiesić wokół domu.

Ulep bałwana

Ubierzcie się w ciepłe zimowe puchowe płaszcze i spędźcie popołudnie na podwórku lub w parku budując bałwana z całą rodziną. W Twojej okolicy nie ma śniegu? Zbuduj bałwana na plaży lub w piaskownicy w lokalnym parku. Tak czy inaczej, nie zapomnij o jego marchewkowym nosie!

Zrób domek z piernika

domek z piernika

Możesz teraz kupić prefabrykowane zestawy domków z piernika w większości sklepów spożywczych, aby zabawa była łatwa i przyjemna. Możesz też naprawdę wczuć się w świątecznego ducha i upiec swój własny! Pozwól dzieciom udekorować je lukrem i cukierkami.

Idź na łyżwy

Zapakuj dzieci w ich przytulne dziecięce kurtki, wyciągnij łyżwy i wybierz się na lodowisko! Najlepszy sport zimowy dla całej rodziny.

Napisz list

Wczuj się w ducha i ukryj się ze staromodnym piórem i papierem, aby napisać list pocztą pantoflową do starego przyjaciela. Zrób z tego rodzinną aktywność, pisząc kartki z podziękowaniami dla przyjaciół i rodziny po wakacyjnej wymianie prezentów.

Idź na sanki

Załóż kamizelkę zimową i ciepły polar i ruszaj na stok (lub małe wzgórza)! Dla tych, którzy są na plaży lub na pustyni, też możesz pojeździć. Wystarczy chwycić arkusz cookie i uderzyć wydmy (po prostu upewnij się, że wydmy nie są w obszarze chronionym lub poza granicami).

Przeczytaj książkę

Kiedy na zewnątrz panuje straszna pogoda, czasami nie ma nic lepszego niż czytanie dobrej książki. Przytul się przy kominku, owinięty w swój ulubiony koc z polaru, popijając gorącą ziołową herbatę i spędzić miłe, spokojne popołudnie czytając tę powieść, którą miałeś na myśli.

Dotknij swojej artystycznej strony

Zorganizuj dzień malowania! Weź paczkę płócien, aby zaangażować całą rodzinę. Namalujcie razem martwą naturę z waszego domu lub sięgnijcie po stary film i malujcie razem!

Porządki świąteczne

W ciągu zimy w Twoim domu może zrobić się bałagan (zwłaszcza po tym, jak każdy otrzyma nowe zabawki i ubrania na Boże Narodzenie!). Zacznij od wiosennych porządków i wyczyść swoje szafy. Namów dzieci, by ułożyły w stos jakieś stare zabawki, którymi już się nie bawią, wyczyść kilka starych bluzek, których nigdy nie nosiłaś i oddaj swoje delikatnie używane rzeczy do lokalnego schroniska.

Zorganizuj dzień filmowy

Razem z całą rodziną zróbcie listę filmów, które możecie wspólnie obejrzeć. Zamień swój salon w kino z dodatkowymi poduszkami i kocami, przygotuj popcorn i przekąski, i zabierzcie się do oglądania! Nie będziesz musiał nawet wychodzić z wygodnego zestawu piżamowego.

Rodzinna cukiernia – upiecz pierniki

Piernik - Rodzinna cukiernia - upiecz pierniki

Święta to w końcu czas na słodkie przysmaki. Spędź cały dzień na pieczeniu! Wypróbuj nowe przepisy lub trzymaj się starych, rodzinnych tradycji. Wczuj się w ducha rzeczy, rozdając wszystkie swoje ciasteczka i ciasta rodzinie, przyjaciołom i sąsiadom.

Zacznij ćwiczyć

Jeśli jest zbyt zimno, aby wyjść na zewnątrz, ale nie chcesz, aby cała rodzina siedziała cały dzień przed ekranem, po prostu wyrwij swoje spodnie treningowe i znajdź zabawne ćwiczenie, aby pozostać aktywnym fizycznie w domu. Wymyśl gry, aby utrzymać rodzinę zaangażowaną, naucz się razem rutyny tanecznej lub wykonaj rutynę z internetowego wideo do ćwiczeń.

Zaplanuj zimowy pobyt

Jeśli chcesz, aby Twoje wakacje były jak zimowa ucieczka, ale podróżowanie nie jest opcją dla Ciebie i Twojej rodziny, zaplanuj zabawy! Wynajmij domek lub wybierz się na kemping na własnym podwórku. Bądź kreatywny i zacznij planować. Udanego i bezpiecznego wypoczynku zimowego życzy właściciel portalu wczasowo.pl – wczasy w Polsce.

Podobne artykuły