Zabawa dla dzieci w domu – listaZabawa dla dzieci w domu - lista

Czasami po prostu nie da się wyjść na zewnątrz i cieszyć się świeżym powietrzem, a także zmęczyć aktywnych i bardzo energicznych dzieci. Jest jednak wiele powodów, dla których możemy utknąć w domu, nie mogąc wyjść i pobawić się. Dużym czynnikiem jest pogoda, która w mgnieniu oka może zmienić się w nieszczęście i pokrzyżować plany. Dodatkowo do naszych zajęć dla dzieci w domu, które wymieniamy tutaj, osobno skompilowaliśmy ostateczną listę zajęć związanych z blokadą dla Twoich dzieci! Możesz więc sprawdzić jeszcze więcej zabawnych zajęć dla dzieci w domu, aby zapewnić im rozrywkę podczas blokady.

Znajdziesz się również w środku, gdy twój maluch po prostu nie czuje się dobrze. A jeśli Twoje dziecko źle się czuje, to naprawdę trudno jest mu wytłumaczyć, dlaczego musi zostać w domu i odpoczywać. Ich uwaga nie będzie trwała wystarczająco długo, aby przeczytać im bajkę – prawdopodobnie będą potrzebować zajęcia dla dzieci w pomieszczeniach, które utrzymają je zajęte przez dłuższy czas. Najlepiej takiego, który jest relaksujący, ale nadal zabawny. Na szczęście na naszej długiej liście przyjemnych zajęć na pewno znajdziesz aktywność, która będzie pasowała do Twoich potrzeb.

Budowa zamku dla dzieci w domu

Nie ma chyba ani jednego dziecka w wieku od 1 do 10 lat, które nie lubiłoby budować i bawić się w jaskiniach i norach. Wszyscy chętnie spędzilibyśmy popołudnie budując ogromny fort z poduszek. Więc kto powiedział, że jaskinie są tylko dla dzieci?

Dziecięca wyobraźnia szaleje przy tym zajęciu. Od planowania budowy – czego użyją, aby stworzyć swoją jamę? Czy mogą same zebrać materiały? Do zabawy w środku, każdy krok to absolutna przyjemność. Mamy nadzieję, że zainspiruje je to do wymyślania ekscytujących, pełnych zabawy zabaw w odgrywanie ról lub po prostu do zmiany sceny i zabawy swoimi zabawkami „ukrytymi” w swojej jaskini.

Zamek z poduszek

Najprostszym sposobem na stworzenie stabilnej jamy w domu jest użycie koca lub prześcieradła i przykrycie stołu lub innych mebli przesuniętych razem. Możesz stworzyć całkiem przestronną jamę używając czterech krzeseł ułożonych w kwadrat z kocem umieszczonym nad oparciami. Dodaj kilka poduszek dodanych do jaskini i twoje dzieci będą miały świetny czas.

Przyjęcie urodzinowe dla ulubionej zabawki dziecka

Bardzo lubimy ten pomysł na zabawę do zrobienia z dziećmi w domu. Zdecydowanie należy do kategorii rzeczy do zrobienia w domu ze słabo czującym się dzieckiem i nie wymaga niczego poza rzeczami, które już macie w domu. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i okoliczności – jak duże chcesz, aby to święto było?

To może być cokolwiek od po prostu udawanego tea party – być może w łóżku twojego biednego dziecka, aby upewnić się, że jest wypoczęte – do dużego przyjęcia z muzyką, balonami, smakołykami i grami imprezowymi. Możesz nawet pomyśleć o zaproszeniu kilku przyjaciół dziecka, aby przyłączyli się do zabawy. A balony imprezowe nadal będą dawać dzieciom niekończącą się zabawę nawet po zakończeniu imprezy.

przyjęcie urodzinowe

Jedna wskazówka z naszej strony: Zacznij od trochę mniejszej imprezy, ponieważ jesteśmy przekonani, że Twoje dzieci mogą później poprosić o więcej takich imprez. Przygotuj się na to, że będziesz mieć w zapasie kilka pomysłów na wypadek, gdyby wszystkie zabawki zaczęły się zgłaszać i mówić, że ich urodziny też się zbliżają.

Poszukiwanie skarbów

Stwórz mapę swojego domu i ukryj wokół niej drobne przedmioty. Zaznacz na mapie każdy kawałek ukrytego skarbu. Wyjaśnij mapę swojemu maluchowi i zaoferuj swoje wsparcie w polowaniu na wypadek, gdyby go potrzebowali.

mapa skarbów

Jeśli Twoje dzieci są starsze możesz użyć kart słownych opisujących miejsce, w którym ukryłeś jakiś przedmiot.

Nawet gdy już znajdą wszystkie skarby, dlaczego nie zorganizować własnego polowania? Mogą narysować swoją własną mapę lub wymyślić swoje własne tajemnicze pytania, które wyślą Cię na wielkie poszukiwania.

Rysunki naturalnej wielkości

To jest taka zabawa, którą można zrobić z dziećmi w domu! Sklej ze sobą kilka kartek A4 (lub jeśli masz dużą rolkę papieru jeszcze lepiej!) i umieść ją na podłodze. Zachęć dzieci, aby położyły się na niej i obrysowały swoje ciało długopisem. Od tego momentu nie sposób powstrzymać dzieci przed kreatywnością: kolorujcie, dodawajcie akcesoria do figurek, takie jak naklejki czy pieczątki, projektujcie ubrania ze ścinków starych materiałów lub innych rzeczy, które możecie znaleźć w szufladzie z artykułami plastycznymi. Dzieci będą miały mnóstwo zabawy z kopiami w prawdziwym rozmiarze, a Ty możesz mieć coś naprawdę wyjątkowego do ozdobienia ściany ich sypialni.

Malowanie palcami

Wymyśliliśmy kilka zabawnych zwierzątek lub przedmiotów z odcisków palców. Dlaczego nie spróbujesz stworzyć pełnego zoo zwierzątek z odcisków dłoni i malowanych palcami. Użyj różnych części ciała, aby stworzyć różne zwierzęta!

Podobne artykuły