Prezent na chrzest – co podarować?Prezent na chrzest

Chrzest Święty to jeden z najważniejszych sakramentów dla wierzącej rodziny. W tym dniu do wspólnoty katolickiej zostaje włączony nowy członek. W uroczystej Mszy Świętej w kościele uczestniczą rodzice dziecka, nowo wybrani rodzice chrzestni, dziadkowie, krewni i przyjaciele rodziny. Wiele osób decyduje się obdarować maleństwo pamiątkowym upominkiem przypominającym o tym szczególnym i ważnym dniu. Pojawia się wówczas pytanie, co wręczyć dziecku w prezencie z okazji Chrztu Świętego? Poniżej podsuwamy kilka pomysłów, które ułatwią dokonanie odpowiedniego wyboru.

Pomysły na upominki na chrzest dla dziecka

Wśród prezentów na chrzest mogą znaleźć się rozmaite upominki takie jak: pamiątkowe albumy, Biblia z dedykacją, pozytywki, srebrne lub złote grzechotki, spinki, buciki, zegarki, grawerowane sztućce, obrazki ze szkła lub ze srebra ze spersonalizowanymi życzeniami, a także od wielu lat ciesząca się niesłabnącą popularnością biżuteria, a wśród niej rozmaite medaliki.

Jeśli chodzi o wyroby jubilerskie, w dobrym tonie jest wybierać te wykonane ze złota, aczkolwiek nie jest to regułą. Chrzest to uroczystość mająca wymiar duchowy, dlatego prezenty również powinny zawierać akcent religijny. Świetnie sprawdzą się medaliki złote z Matką Boską, krzyżyki, a także bransoletki ze zawieszką na przykład zawierającą wizerunek patrona z chrztu dziecka.

Ponadto bardzo ciekawym pomysłem okazują się łańcuszki w zestawie z aniołkiem – może to być wizerunek Anioła Stróża albo Archanioła Michała. Tego typu pomysły na biżuteryjne prezenty okażą się nie tylko uniwersalne, ale także staną się wyjątkową pamiątką, do której dziecko będzie mogło wracać nawet po latach. Wśród podarunków dla maleństwa na chrzest może również znaleźć się medalik, krzyżyk lub łańcuszek.

W salonie jubilerskim Zeccoro znajduje się wiele wyrobów należących do ekskluzywnej złotej biżuterii wręczanej z okazji chrztu, a także pierwszych urodzin lub komunii. Może to być zawieszka z pierwszą literką imienia wykładaną cyrkoniami, bransoletka z autem, kolczyki sztyfty z cyrkonami, pierścionek z kamieniem lub łańcuszek.

Dlaczego biżuteria to dobry pomysł na chrzest dziecka?

Jeśli chodzi o wyroby jubilerskie o charakterze religijnym takie jak medalik krzyżyk albo bransoletka z zawieszką w kształcie aniołka, to najbardziej preferowane pomysły na upominki dla dziecka na chrzest. Warto również z resztą krewnych skonsultować, co kto chce podarować, aby prezenty się nie dublowały. Ponadto złota biżuteria nie traci na wartości i w czasach wielkiego kryzysu można ja sprzedać.

Już przed wiekami wręczano na specjalne okazje złote pierścionki, medaliki, krzyżyki, łańcuszki, wisiorki, kolczyki oraz inne drogocenne wyroby złotnicze. Stanowiły one pewien rodzaj zabezpieczenia finansowego, jednak miały one również głęboki wymiar sentymentalny.

Jeśli biżuteria religijna na chrzest, to jaka?

Najpopularniejszymi elementami biżuterii o charakterze religijnym wręczanymi na chrzest są krzyżyki oraz medaliki złote z Matką Boską i wizerunkami świętych. W salonie Zeccoro można znaleźć liczne modele medalików z Matką Boską Częstochowską na prostokącie, na imitowanym papirusie, na okręgu, na sercu, na kwiatku lub w formie owalnej, a także cudowny medalik oraz medalik z Matką Boską Fatimską.

Podobne artykuły