Dwulatek: Zmiana potrzeb żywieniowychDwulatek Zmiana potrzeb żywieniowych

Nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany w diecie dziecka: Gdy Twoje dziecko skończy 2 lata, zalecane, abyś ograniczył jej spożycie tłuszczu do mniej niż 30 procent dziennych kalorii.

Jednym ze sposobów na to jest stopniowe przejście na produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu. Zapytaj swojego pediatrę o konkretne wytyczne dla Twojego dziecka.

Nie musisz gorliwie monitorować spożycia tłuszczów i nigdy nie powinnaś całkowicie ich eliminować; rosnący mózg i ciało Twojego przedszkolaka zależą od zdrowych tłuszczów dla prawidłowego rozwoju. Wiele produktów mlecznych zawierających tłuszcz jest również doskonałym źródłem wapnia.

W pozostałej części diety zapewnij dziecku zrównoważoną ofertę pełnych ziaren, chudego mięsa lub fasoli, owoców i warzyw.

Wkrótce Twoje dziecko zacznie wyglądać jak „duże dziecko”, ponieważ jej kończyny i tułów zaczną się wydłużać, a jej proporcje zaczną przypominać proporcje osoby dorosłej.

dwulatek dieta

Jeśli obawiasz się, że Twój przedszkolak ma nadwagę, porozmawiaj raczej z jej lekarzem, niż sama narzucaj ograniczenia dietetyczne. Dzieci mają inne potrzeby żywieniowe niż dorośli, więc ważne jest, aby uzyskać profesjonalne wskazówki.

Rozmowa z dwulatkiem

Badania pokazują, że dzieci, których rodzice z nimi rozmawiają, często budują większe słowniki. Daj jej więc dużo do słuchania.

Oprócz pocieszających i pielęgnujących słów zaczerpniętych z waszych codziennych zajęć, pamiętaj o rozmowie o mniej znanych zainteresowaniach, takich jak lwy i tygrysy znalezione w książkach lub ogrodach zoologicznych, lub zmiany w sąsiedztwie.

Podobne artykuły